trende

Boru Rezistanslar

Boru Rezistanslar
04.06.2020
879

Boru Rezistanslar; boru biçiminde üretilen ve farklı formlar kazandırılabilen metal rezistanslardır. Direnç miktarlarına bağlı olarak farklı niteliklere sahip olan Bu Rezistanslar; endüstriyel alanlarda en çok kullanılan rezistans çeşididir. Oldukça geniş kullanım alanına sahip bu tip rezistanslar, Elektriksel direnci çok yüksek sıcaklıklara dönüştürerek hizmet vermektedir. Bu rezistans türünde, sıvı ısıtıcılar ve açık ısıtıcılar yer almaktadır. Mutfak ekipmanlarından, endüstriyel araçlara kadar geniş bir kullanım alanı bulunan Boru Tip Rezistanslar, sağlam yapısı ile sıkça kullanılan endüstriyel ekipmanlar arasına girmiştir. 

Teknik Bilgiler

Boru Tip Rezistans çeşitleri, Kimyasal ve Korozif likitlerin ısıtılması, Endüstriyel Fırınlarda Kalıpların ve Çeşitli Metallerin ısıtılmasında kullanılmaktadır. 

Bu tip rezistanslar; 6,5 mm, 8,5 mm, 11,5 mm, 14,5 mm, 16,00 mm olarak üretilebilmekte olup; özel üretim olarak çap 5 mm’den 20 mm’ye kadar her ölçüde rahatlıkla üretilebilmektedir. 

Boru Rezistanslar, endüstriyel, ticari ve bilimsel alanlarda geniş bir kullanım imkanına sahiptir. Boru rezistanslar metal kılıf ve bağlantı ucu gibi parçalardan oluşmaktadır. Rezistansların kolay şekil alabilmesi sayesinde her metal yüzeye kaynak yapılabilmekte ve lehimlenebilmesini sağlanabilmektedir. Bu yönüyle kolaylıkla sistemlere entegre edilebilmektedir. Boru rezistanslar, manşonlu,  rekorlu ,flanşlı, serpantinli, alüminyum kaplı olarak istenilen şekilde düz ve kıvrımlı olarak kullanım alanı ve yerine göre belirlenen ölçü ve güçte üretilebilmektedir. Örnek vermek gerekirse; Düz çubuk, U tipi, M tipi en yaygın kullanım şekilleridir. 

Sanayi tipi olarak da geliştirilen boru tipi rezistanslar su, yağ, kimyasal ve korozif likitlerin ısıtılması için birçok farklı alanda tercih edilmektedir. Endüstriyel ortamlarda yer alan endüstriyel sanayi tipi fırınlarda kalıpların ve farklı metal malzemelerin ısıtılması için de endüstriyel boru rezistansları kullanılmaktadır. 

Yuvarlak Boru Tip Rezistansların dışında yassı şekilli değişken ölçülerde üretebilmektedir. Bu Rezistansların en yaygın kullanım alanları; Tren yollarında makas ısıtıcıları, Endüstriyel Fritözlerde yağ ısıtıcıları bazı özel spesifik fırınlarda kuru hava ısıtıcı olarak kullanılabilmektedir. 

Boru Rezistans modelleri plastik endüstrisi, ambalaj endüstrisi, ahşap işleme endüstrisi, yapı endüstrisi ekipmanları, ev aletleri, döküm endüstrisi, yüksek vakum uygulamaları ve laboratuvar ekipmanları içerisinde sıkça kullanılan rezistans modelleridir. 

Ürün Sipariş Formu

  ETİKETLER: , ,
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?