trende

Manifold Rezistans

Manifold Rezistans
29.11.2021
629

Özellikle kalıp ve pres makinelerinde, ısıtma için kullanılan Manifold Rezistans, son teknoloji ürünlerden biri olmakta olup birçok farklı fonksiyonu kapsayan özelliklere sahiptir. Enjeksiyon kalıplarındaki sıcak sistemin dağıtım aracı olarak tanımlanan Manifold Isıtıcılar, çok yüksek ısı değerlerini ulaşabilen ürünlerdir. Kare ve silindir biçiminde tasarlanan bu ürünler, endüstriyel ihtiyaçları karşılamak üzere üretilmektedir. Manifold Isıtıcılar, genellikle kare kesitli olarak imal edilmektedir. Kare kesitleri sayesinde manifold yuvasına temas yüzeyi artırılarak yüksek performans sağlanması amaçlanmıştır.Kare kesitli rezistansların manifoltlarda kullanılması durumunda, rezistans ile yüzey teması artar ve buna bağlı olarak manifoldlar, daha kısa zamanda gerekli ısıya ulaşır. Bu saye de hem rezistansın ömrü uzadığı gibi, kullanıcısına enerji tasarrufu sağlamaktadır. 

Teknik Bilgiler

Manifold Isıtıcılar, yapılarındaki güvenilirlik ve çok yönlülüğe göre çeşitli uygulamalarda kullanılabilirler. Örnek vermek gerekirse plastik enjeksiyon memelerindeki farklı sıcak yolluk sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Manifold Isıtıcı modelleri, sıcak yolluk sistemlerinin enjeksiyon işleminin stabilizesinin sağlanabilmesi için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, sıcak yolluk rezistansları seçiminizi yaparken çalışma sıcaklıklar ve boyutlarına dikkat edilmelidir. En yeni teknolojilerin kullanılarak üretildiği manifold rezistansları kolay montaj avantajına da sahiptir. Fakat montaj konusunda eğer tecrübesiz olduğunuzu düşünüyorsanız bu konuda profesyonel bir destek almanız gerekebilir. 

Manifold rezistanslar iki modelde üretilip, kalıplara göre şekil verilmektedir.Kare kesitli rezistansların, yüzey teması daha fazla olduğundan dolayı, kısa zamanda gerekli sıcaklığa ulaşır. Rezistansın ömrü uzar elektrik sarfiyatı azalır.

Yuvarlak kesitli rezistansların, yüzey teması daha az olduğundan dolayı, istenen sıcaklığa geç ulaşır. Isı kaybı oluşur. Elektrik sarfiyatı artar. İhtiyaca göre bu modelde imal edilir.

Manifold Isıtıcılar, müşteri talep ve isteklerine göre değişik sarım tiplerinde ve değişik çıkış yönlerinde kolaylıkla üretilmektedir. Montajı son derece rahat ve kolay olan manifold rezistansı modelleri yüksek mukavemet özelliklerine sahip olan hammaddeler ile üretilmektedir. Uzun yıllar boyunca herhangi bir problem yaşamadan kullanmaya devam edebileceğiniz manifold rezistanslarını endüstriyel ortamlarda da kullanabilirsiniz

Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?