trende

Sıcak Yolluk Kontrol Ünitesi ve Spiral Rezistans

Sıcak Yolluk Kontrol Ünitesi ve Spiral Rezistans
24.11.2021
1.258

Sıcaklığın herhangi bir durumda çok yükselmesi durumunda veya  istenen sıcaklığın altına düşmesi durumlarında kontrol mekanizması olarak kullanılan Sıcak Yolluk Kontrol Ünitesi Cihazı, günümüzde en çok kullanılan kontrol cihazları arasındadır. Isı kontrol cihazları hedef noktanın ısısını algılayabilen bir sensör sinyalini bir ayar noktası ile karşılaştırarak ve bu değerler arasındaki sapmaya göre hesaplamalar yaparak bir ısıtıcıyı veya başka bir ekipmanı kontrol etmek için kullanılmaktadır.  asdas

Bu cihazlar , Çok ve tek gözlü sıcak yolluklu kalıpların ısı kontrol sistemidir. Tek modülden 18 modüle kadar ihtiyaç sayısına göre ısı kontrol cihazı hazırlanabilmekte olup SSR, sigorta ve ara kablo gibi elemanları ile tamamlanmış çalıştırılmaya hazır modüllerdir.

Teknik Bilgiler

Bu cihazlar;Yüksek hassasiyetli PID ısı kontrolü ve Soft/Start Çalışma özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu cihazlar ayrıca, Çıkış gücü 40A-2000W/Kanal ve  SSR (Solid State Relay) Kontrollü Çalışma sistemi ile ön plana çıkmaktadır. En önemli özelliklerinden biri olan Termo eleman arızasında çalışabilme özelliği ile de kusursuz bir hizmet sunmaktadır. Son olarak Termokupl / Fe-Cuni, 3 mt. Ara kablo (güç/sinyal), 230V 45-65hz besleme gerilimi özellikleri ile de endüstriyel alanlarda sıkça kullanılan bir ürün haline gelmiştir.

Yalnızca ısıtıcılar değil, soğutucular için de vazgeçilmez bir donanım olan Bu cihazlar, cihazların istenilen ısı aralığında sağlıklı biçimde çalışabilmeleri için gerekli cihazlardandır. Çalışma prensibi olarak diğer ısı kontrol sistemleri ile aynı mantığa sahip olsalar da yüksek sıcakılık koşullarında da çalışabilirler. 1-12 kanal arası hizmet verebilen farklı modelleri bulunan cihazlar yüksek hassasiyetle çalışabilmekte ve endüstriyel alanda ısı denetimi fonksiyonunu mükemmel biçimde karşılayabilmektedir. 

Sıcak Yolluk Kontrol Ünitesi Cihazı, analog ayarlı ve ölçülen değerin dijital ölçümüne sahip kontrol cihazıdır. Nesnelerdeki sıcaklığı, kontrol cihazının kesin ayar noktasına göre elektrikli kontrol cihazını açıp kapatarak kontrol etmektedir. İhtiyaç doğrultusunda tasarlanan cihazlarda ister müşteri talebi doğrultusunda ister standart bağlantı şeması ile birden fazla rezistans aynı anda istenilen sıcaklıklarda auto tuning ve PİD desteğiyle kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. 


Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?