trende

Sıcak Yolluk Memesi

Sıcak Yolluk Memesi
24.11.2021
903

Sıcak Yolluk Memesi, spiral rezistans memeleri diye de bilinmektedir. Bu sıcak yolluk memeleri genel olarak, enjeksiyon makine kalıplarında tercih edilmekte olup farklı standartlarda ve farklı amaçlara uygun biçimde kullanılabilmesi nedeni ile endüstriyel alanlarda sıkça tercih edilen rezistans çeşitlerindendir. Sıcak Yolluk Memelerinin en çok kullanıldığı alanlar Otomobillerin yakıt enjeksiyon sistemleri, doğalgazlı sistemler, likit Petrol gaz kullanan sistemler, çeşitli akaryakıtların kullanıldığı sistemlerdir. Sıcak yolluk memelerinin temel fonksiyonu kimyasalların püskürtme işlemlerinin yapıldığı sistemler ve özel amaçlarla üretilmiş enjeksiyonlu sistemlerde sistemin açma kapama fonksiyonunu gerçekleştirmesidir. 

Sıcak yolluk memeleri son dönemlerde plastik enjeksiyon kalıpçılığında soğuk yolluk sistemlerine kıyasla daha fazla kullanılan sistemler arasında yer almaktadır. Plastik enjeksiyon kalıpçılığı içerisinde kullanılan bu sistemlerin daha fazla tercih edilmesinin sebepleri arasında yüksek kaliteli ürün elde edilmesi, ürün alım isteği ve kısa sürede daha fazla iş yapılabilmesiyle birlikte işçilik giderlerinin de azalması gibi sebepler mevcuttur.

Teknik Bilgiler

Sıcak Yolluk Memesi, yukarıda belirttiğimiz kullanım alanları dışında manifolt memesi olarak da bilinir ve birçok farklı alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sık tercih edilen bir donanım olması sebebiyle özellikle endüstriyel makinelerin üretiminde aktif biçimde kullanılmakta olup en çok tercih edilen ürünlerden biridir.

Sıcak Yolluk Memeleri standart ölçülerin yanında, özel ölçülerde de üretilebilmektedir. Bu rezistans memeleri Paslanmaz CrNi Borudan üretilmekte olup, Paslanmaz çıkış tüpü birleşme yeri bulunmaktadır. Elektrik özelliği de bulunan enjektör memeleri; bir Tetik aracılığı ile açılıp kapanma özelliğine sahiptir. Ayrıca 80/20 Nikel krom rezistans teli bulunmakta olup 400 °C erime sıcaklığına kadar dayanıklıdır. Mineral Yalıtım MgO (magnezyum oksit) kalınca kaplanmış olan sıcak yolluk memeleri, Esnek PTFE teflon kaplı termokupl kablosu ile kullanıcılarına kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 

Endüstriyel ürünlerinizde verimliliği arttırmak için, sahip olduğunuz ürün ile uyumlu sıcak yolluk memesi ile birebir aynı olan seçmeniz gerekir. Isıer Rezistans olarak endüstriyel rezistans alımlarında kaliteyi ve müşteri memnuniyetini hedefliyor, müşterilerimizi en kaliteli sıcak yolluk memeleri ile buluşturuyoruz.


Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?