trende

Sıcak Yolluk Rezistanslar (Spiral Rezistanslar)

Sıcak Yolluk Rezistanslar (Spiral Rezistanslar)
04.06.2020
1.039

Sıcak Yolluk Rezistanslar (spiral rezistanslar) plastik sıcak yolluk sistemlerinde memedeki hammaddenin akışkanlığını sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Sıcak Yolluk Rezistanslar, (spiral rezistanslar), paketleme endüstrisinde ve endüstriyel sektörlerin enjeksiyon makinalarında, plastik hammaddeyi enjekte edilebilir sıcaklığa çıkarma için sıkça  kullanılmaktadır. Sıcak Yolluk Rezistanslar değişik çapta içinden likit ya da gaz geçen boru hatlarının ısıtılmasında ve çeşitli projelerde kullanılmaktadır. 

Bu rezistanslar ayrıca enjeksiyon memelerindeki kullanılan ham maddeyi belirlenen derecelerde ısıtarak sıvı ve akışkan hale getirmek için kullanılmaktadır. Bu rezistans tipleri ilk zamanlarda plastik enjeksiyon memelerindeki sıcak yolluk sistemlerinde kullanılmak üzere üretilmişlerdir. 

Teknik Bilgiler

Spiral Rezistanslar değişik güçlerde, değişik akım gerilimlerinde ( 24V,48V, 110V,220V,400V) üretilebilmektedir. Bu tip rezistanslar standart olarak değişik kesitlerde üretilmektedir. Birincil ve en yaygın olanı 2.4 mm * 4.5 mm ölçülerinde dikdörtgen kesitli yassı Tip Spiral Rezistanslardır. 

Diğer Sıcak Yolluk Rezistans modellerinden biri yuvarlak kesitli Sıcak Yolluk Rezistans, diğeri ise çap 4mm yuvarlak kesitli spiral tip rezistanstır. Bu Tip Spiral Rezistansların maksimum çalışma sıcaklığı 500 °C derecedir. Spiral Tipi Rezistanslarda kullanılan dış kılıf AISI321 kalite paslanmaz çelikten yapılmıştır. Bu Tip Rezistansların enerji çıkışları faz, nötr ve toprak olarak üç adet teflon izolasyonlu kablo ile yapılmaktadır. Buna ilaveten spiral tip rezistanslarımız standart J tipi termokupllu olarak üretilmekte ve kablo boyları çeşitli boyutlara ayarlanabilmektedir. 

Spiral Rezistanslar genel olarak enjeksiyon makinalarında plastik hammaddenin kalıp içerisine enjekte edilirken memelerin sıcaklığını stabil tutan ve dolayısıyla malzemenin kalitesini etkileyen önemli ısıtma araçlarındandır. Sıcak yolluk rezistansları belirtilen amaç için kullanılmakla beraber değişik alanlarda bölgesel ısıtmalar için kullanılabilmektedir. İstenilen ölçü ve wattlarda üretilebilmektedir. Rezistansların telleri, krom nikel dış̧ çelik korumasıyla yalıtımının içinde eşit spiral aralıklarıyla yayılmıştır. 
Rezistanslar üretildikten sonra tavlanırlar, böylece herhangi bir şekle girebilmeleri için yumuşaklık özelliği kazanmaktadır. 

Sıcak Yolluk Rezistanslar, yapılarındaki güvenilirlik ve çok yönlülüğe göre çeşitli uygulamalarda kullanılabilirler. Örnek vermek gerekirse plastik enjeksiyon memelerindeki farklı sıcak yolluk sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sıcak Yolluk Rezistansı modelleri, sıcak yolluk sistemlerinin enjeksiyon işleminin stabilizesinin sağlanabilmesi için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, sıcak yolluk rezistansları seçiminizi yaparken çalışma sıcaklıklar ve boyutlarına dikkat edilmelidir. Spiral rezistanslar kullanıldığında kullanıcılarına zaman yüksek verimlilik imkânı sağlamaktadır. Sıcak yolluk rezistansları sıcaklık stabilizasyonunuzu en güvenilir ve işlevsel şekilde elde edebileceğiniz rezistanslardır. Kaliteli malzemeler ile üretilen sıcak yolluk rezistansı modelleri sayesinde uzun yıllar boyunca ekstra bir bakım veya onarım ihtiyacı hissetmeden rezistansları kullanmaya devam edilebilmektedir. 

Sıcak Yolluk Rezistanslar, müşteri talebine göre değişik sarım tiplerinde ve değişik çıkış yönlerinde kolaylıkla üretilmektedir.  Rezistans Sarımları genellikle saat yönü ve saat yönünün tersi olarak talep edilmektedir. İsteğe göre merkezden geçen doğrultuda (Radyal) ve 90°C dik çıkışlı veya Bükümlü olarak imal edilebilmektedir. 

Ürün Sipariş Formu

  ETİKETLER: , ,
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?