trende

Balon Isıtıcılar

Balon Isıtıcılar
29.11.2021
920

Özellikle kalıp ve pres makinelerinde, ısıtma için kullanılan Manifold Rezistans, son teknoloji ürünlerden biri olmakta Balon Isıtıcılar, laboratuvar ortamını gerektiren kimya, tıp, ilaç, gıda, boya ve tekstil sektörlerinde kullanılmakta olup,  Laboratuvarlarda değişik hacimlerdeki cam balonların içine konulan sıvıların ısıtma işlemlerini gerçekleştirirler. Cihazların ısı kontrolleri 50-400 derece arasında derecelendirilmiş elektronik termostatlar ile yapılır. Cihazın ısıtıcı rezistansları cam elyaf makoronun içine yerleştirilip örülmektedir, bu sayede cam balona yumuşak bir yuva oluşturulmaktadır. Cihazlar özel siparişe göre dijital termostat kontrollü olarak da üretilmektedir. Bu modellerde ısı algılayıcı prob direkt cam balonun içerisinden ölçüm yapmaktadır.Cihazların arka kısımlarında bulunan support çubukları sayesinde balonlara soğutucu üniteleri ve termometre bağlantıları yapılabilir. Balon ısıtıcı cihazları basit kullanımlarıyla masa üstüne uygun cihazlardır.

Teknik Bilgiler

Balon Isıtıcılar, Isıtma gücünün ve karıştırma hızının ayrı ayrı kontrol edilebilmelerine olanak sağlar. Ayrıca Zaman orantılı ısıtma kontrol sistemi 450°C’a kadar hassas sıcaklık ayar ve kontrolüne olanak verir. Balon Isıtıcılar ayrıcaSıcağa dayanıklı ve esnek özelliğe sahip cam elyaf kaplı ısıtıcı eleman maximum 900°C sıcaklığa kadar ısıtma sağlayabilir. Esnek ısıtma elemanı darbeleri emerek cam kırılma risklerini minimum düzeye indirdiği gibi homojen ısı dağılımını sağlmaktadır.

Balon Isıtıcıları kimya, gıda, ilaç, boya, tekstil ve benzeri sektörlerin araştırma ve kalite kontrol laboratuvarlarında çeşitli hacimlerdeki cam balonların içine konan sıvıların ısıtılması işlemlerinde kullanılır. Cihazların krom nikel rezistansları fiber glass hasır mantonun içinden geçirilerek özel örgü tekniğiyle örülmüş yumuşak ve esnek yapıdadır.

Cihazların sıcaklık ayarı maksimum 400ºC’ye kadar elektronik analog termostat ile yapılır.Termostatın ısı probu ısıtıcı yuvanın içine yerleştirilmiş olup bu sayede maksimum sıcaklık duyarlılığı sağlanmış olur.Cihazların arka kısmında gerektiğinde ısıtılan balonların desteklenmesi için kullanılan statif çubuk mevcuttur.

Opsiyonel olarak soxhlet extraksiyon işleminde ve clevenger düzeneği ile çalışmaya uygundur.Cihazlarımız tezgah üstü kullanımıyla kullanıcıya kolaylık sağlar.Opsiyonel olarak soxhlet extraksiyon işleminde ve clevenger düzeneği ile çalışmaya uygundur.

Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?