trende

Plaka Rezistanslar

Plaka Rezistanslar
04.06.2020
1.133

Plaka Rezistanslar, kalıpların preslerin ısıtılmasında sıkça kullanılmakta olup ağırlıklı olarak plastik, kauçuk ve ambalaj sektöründe çokça tercih edilen bir rezistans türüdür. Endüstride ısı sistemlerinde (otomotiv-yan sanayi, kauçuk kesim kalıpları, tekstil makineleri, ce enjeksiyon makinalarında) oluşabilecek sorunlara rahatlıkla cevap verebilen Plaka Tip Rezistanslar, yüksek verimli 60/15 krom nikel telden paslanmaz ve bakır levhadan en son teknoloji ile özel olarak üretilen rezistanslardır. 

Teknik Bilgiler

Plaka Tip Rezistans modelleri endüstriyel ısı sistemlerinde çokça tercih edilen bir rezistans türüdür. Otomotiv-yan sanayi, kauçuk kesim kalıpları, tekstil alanı enjeksiyon makinaları ve daha birçok farklı sektörde bu tip rezistansları tercih edilebilmektedir. Makinelerde meydana gelebilecek sorunlara çözüm üretebilecek kalitedeki Plaka Rezistanslarımız, yüksek verimli krom nikel tellerden ve paslanmaz, bakır levhalardan üretilebilmektedir. 

Bu tip rezistanslarda temel Prensip Plaka Tip Rezistansın her iki yüzeyinde oluşan ısıyı kusursuz transfer edebilmesi ve ısıyı üzerinde biriktirmemesidir. Isı birikimini engellemek için genelde rezistansların yüzeyinde baskı sacı kullanılmaktadır. 

Bu rezistans modelleri, müşteri istediği ölçü ve şekillerde üretilebilmektedir. Bunlardan bazıları düz, yuvarlak, L tipi, U tipi gibidir. Bunların dışında bu tip rezistanslar yüzeyinde birçok delik olabilecek şekilde (Bağlantı vs. ) üretilebilmektedir. Plaka Tipi Rezistanslar enerji çıkışları vidalı, kablolu, Klemensli ve ütü fişi çıkışlı olabilir. 

Plaka Tip Rezistanslar, 800ºC yüksek saflıkta mika üzerine 60/15-80/20 nikel-krom tel sarılıp, paslanmaz, pirinç veya bakır levha saç kaplanarak üretilmektedir. 

Plaka Rezistans ürünleri, kablo çıkışlı, vidalı, statik klemens veya fişli olarak yapılır. Plastik enjeksiyon ve kalıp ısıtma gibi alanlarda cm² 3,5 watta kadar yapılan plaka ısıtıcılar, istenilen ölçülerde ve değerlerde isteğe göre imal edilmektedir. Daha yüksek watt isteyenler için seramik plaka rezistanslar cm² 6 watta kadar çıkabildiğinden daha verimlidir. İsteğe bağlı olarak saç muhafaza kaplanır. 

Kalınlıkları 0,10 mm’den 1,50 cm e kadar uzatılabilen plaka rezistanslar, Kopresyon (sıkıştırmaya) karşı üstün dirençlidir. Bu rezistans modelleri ayrıca üstün Su ve kimyasal direnç özelliği ile de ön plana çıkmaktadır. 

Plaka Rezistans imalatlarımızda, profesyonel ekiplerimiz tespit ve önerileri doğrultusunda rezistanslarımızı üretiyor ve kalite kontrollerini gerçekleştiriyoruz. 


Ürün Sipariş Formu

  ETİKETLER: , ,
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?