trende

Hava Üfleme Rezistansları

Hava Üfleme Rezistansları
24.11.2021
714

İki ayrı metal birleşimin yüzeylerinin ısıtılarak elektrik akımını meydana getirmesi için kullanılan Termokupl ürünleri,

Hava Üfleme Rezistansları, fandan üretilen hava akışını ısıtarak sıcak hava üretmek için kullanılan rezistanslardır. Mika, Isı yalıtım plakası, seramik ve Otoklav taşlarından üretimi gerçekleştirilmektedir.

Hava üflemeli rezistans modelleri, kendi içinde hava akışını fandan üretilerek direkt ısıtıp sıcak hava şeklinde üflemeli sağlayan rezistanslardır. Özellikle Kış aylarında kafe, lokanta ya da restoran işletmelerin açık alanlarında genel olarak sıcak hava üfleme rezistansları kullanıldığı ısıtıcı cihazlar tercih edilmektedir. Bu nedenle birçok açıdan kullanım alanları da geniştir.

Hava Üfleme Rezistansları, evsel, ticari ve endüstriyel ihtiyaçları karşılamak amacıyla üretilen ve yaygın biçimde kullanılan ürünlerdir. Sıcak hava tabancalarında direkt olarak kullanılan Hava Üflemeli Rezistanslar, genelde hangi cihaza göre kullanılacaksa ölçüleri de buna göre tercih edilir ve üretimi sağlanmaktadır.  

Teknik Bilgiler

Bu üflemeli rezistans ürünler, tek başına herhangi bir hava kaynağı yoksa çalıştırılamamaktadır. Bu nedenle direkt olarak tek başına kullanımı bulunmamaktadır. Eğer mikadan üretilen şekilde üretim yapılacaksa, özel üretim seçeneklerinin de bulunduğu ürünler olarak bilinir.

Sıcak hava üfleyen bu rezistanslar doğrudan fanın ön kısmına monte edilen rezistanslardır. Mikanit levhalardan oluşturulmasıyla beraber üfleme rezistansları fanın ön tarafında bulunan alana monte edilerek kullanılır. Bu durumda dayanıklılığı da yüksektir. Sıcak hava üfleme noktasında 400 ile 800 C sıcaklıkta ısılara dayanan malzemelerle sıcak hava üflemeli monte edilen rezistans çeşididir.

Düşük dereceli fırınların içerisinde yaygın kullanılan, fan ile destek alarak ortam ısıtması için de tercih edilen hava üflemeli rezistanslar, yüksek sıcaklık mukavemeti sayesinde dayanıklı ısı yalıtımı için birebir kullanıma uygun olarak üretilmektedir.

Hava Üfleme Rezistansları, ortam ısıtmalarında düşük dereceli fırın ve iç mekan ısıtmalarında vb alanlarda fan ile destek alarak birçok ortam ısıtmasında kullanılır. Ortam ısısını direkt olarak yaratabilmek adına sıcak hava üflemeli rezistanslar fandan destek alarak kullanılmaktadır. Buna benzer şekilde rezistans ürünlerinin sıcak hava üfleyen şekilde kullanıldığı birçok alanda bulunmaktadır.

Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?