trende

Sertanpinli Rezistanslar

Sertanpinli Rezistanslar
24.11.2021
698

Serpantinli Rezistanslar, hava üflemeli, fanlı tip ısıtma sistemlerinde en çok kullanılan rezistans tiplerinden biri olup, hava sirkülâsyonu yapılarak ısı transferlerini sağlamaktadır. Serpantinli rezistansların ısıtıcı elementleri genel olarak Cr-Ni borularından üretilmektedir. Bunun dışında serpantinli ısıtıcılarda bakır ve DKP borularla da üretim yapılmaktadır. Kolay montajlanmasını sağlamak içinde genel olarak ısıtıcıların başlarına rakor eklenmektedir. Bu sayede daha kolay ve hızlı bir şekilde serpantini rezistans montajı gerçekleştirilmektedir. Isıtıcının yüzeyinde oluşan ısıyı kendi üzerine topladıktan sonra toplamış olduğu ısıyı istenilen bölgeye veya alana aktarmak için ısıtıcının üzerinde CR-NO ve DKP olarak yaprak veya sarmal olarak tasarlanmaktadır. 

Teknik Bilgiler

Boru çapları 6,5 – 20 mm arasında değişmekle birlikte bununla doğru orantılı olarak serpantin çapları da 20 mm ile 50mm arasında değişebilmektedir. Serpantin Tipi Rezistanslar 24 V ile 500 V DC arasında besleme gerilimleri ile üretilebilmektedir. Bu Tip Rezistansların üretiminde kullanılan boru malzemesi ve serpantin malzemesi rezistansın kullanılacağı yere göre özel olarak belirlenmektedir. Buna göre yüksek ısılı ortamlarda 310 S ve alloy800-alloy600 tipi özel paslanmaz borular ve serpantinler kullanılarak üretim yapılabilmektedir. Ayrıca eğer Serpantinli Tip Rezistansların bulunduğu ortamda korozyon mevcut ise boru ve serpantin malzemesi 316 L ve alloy825 olarak tercih edilebilmektedir. 

Serpantinli Rezistanslar değişik ebatlarda ve şekillerde üretilebilmektedir. Örneğin; düz çubuk serpantinli rezistanslar Minimum 200 mm maksimum 6600 mm boylarında üretilebilmekte, U tipi Rezistanslar ise Minimum 150 mm Maksimum 3200 mm boylarında üretilebilmektedir. Bunun dışında M tipi ve dairesel helezonik tip serpantinli rezistanslar firmamızca üretilmektedir. 

Serpantin Tipi Rezistansların ana kullanım alanı fanlı tip ısıtma sistemleridir. Bunların dışında inşaat sektöründe binalarda, otellerde, kamu binalarında ve sağlık kuruluşlarında hava kanallarında çıkış yapan havayı ısıtmak amacı ile Serpantinli Rezistanslar kullanılmaktadır. Bunların dışında tüm sanayi dallarında endüstriyel kurutma gerektiren tüm proseslerde bulunduğu ortama uygun olarak, özel projelendirilerek imal edilmektedir. 


Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?