trende

Meme Rezistanslar

Meme Rezistanslar
04.06.2020
904

Meme Rezistanslar, manifold ana giriş memesinin ve ana giriş memesinin ısıtılmasında sağlayan rezistans çeşididir. Bu rezistans tipleri, 80/20 1100ºC krom-nikel tel, yüksek saflıkta mika, naturel mika, pirinç profil veya paslanmaz profilden imal edilir. M5 paslanmaz impus vida ve özel somun kullanılır. Özel bağlantı kutusu içerisinde rezistans uçları ile 50 cm ithal çelik örgülü zırhlı kablo, punta kaynak ile birleştirilmektedir. İzolasyon 400ºC lik cam elyaf makaron ve özel statik uç taşı ile sağlanır. 

Teknik Bilgiler

Meme Rezistanslarda enerji çıkışları kablolu ya da klemensli ya da ütü fişli olabilir. Meme Tip Rezistanslar mika izolasyonlu olup çalışma sıcaklığı maksimum 350/400°C ‘dir. Bu tür rezistanslar isteğe göre kendinden termokupllu olarak rahatlıkla üretilebilmektedir. Meme Rezistanslarda Minimum çap 25 mm Maksimum 100 mm’dir, Minimum boy ölçüsü 25 mm olup Maksimum çapı 100 mm’dir. Meme Rezistanslar, istenilen şekle ve teknik çizme göre değişik şekillerde modellerde imal edilmektedir. Bu rezistanslar boşta çalıştırılamazlar mutlaka üzerine 8mm kalınlığında baskı sacı ile kullanılması gerekmektedir. Montajı kolay ve doğru şekilde yapıldığında uzun ömürlü rezistanslardır. Özel olarak imal edilir. 

Meme Rezistanslar pirinç profil veya paslanmaz malzemeden imal edilmektedir. Meme Tip Rezistansların en önemli kullanım alanları plastik enjeksiyon makinalarında Meme uç çıkışlarıdır. Üretim şeklinin kapalı devre olması sebebi ile plastik hammaddenin bu rezistans üzerine sızması büyük bir handikap değildir, fakat artan sızıntı ve yoğunluk Meme Tipi Rezistansın kullanım ömrünü etkilemektedir. Meme Tipi Rezistanslar Plastik enjeksiyon makinaları dışında ısıtılması gereken geniş çaplı olmayan boru hatlarında ve dairesel şekilli kalıpların ısıtılmasında kullanılmaktadır. 

Plastik hammaddeleri eritebilmek en önemli rezistanslardan biri olan Meme Rezistanslar, aynı zamanda bakalit preslerinde de kullanılabilecek şekilde özel olarak üretilmiştir. Nozul meme rezistansı modelleri ekstrüder makinelerinin çıkış kalıplarında da kullanılır. 

Çevre dostu meme rezistansları günümüzde pek çok farklı kullanım alanına sahiptir. Kullanım alanlarına göre özel olarak üretilebilen meme rezistansları ayrıca endüstriyel kullanım alanları için de uygundur. Meme Rezistans fiyatları seçimini yapacağınız ürünün özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. 

Ürün Sipariş Formu

  ETİKETLER: , ,
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?