trende

Fişek Rezistanslar

Fişek Rezistanslar
04.06.2020
1.506

Fişek Tipi Rezistanslar günümüzde birçok alanda yaygın biçimde kullanılmakta olup, Özellikle kalıpların ve preslerin ısıtılmasında en çok tercih edilen rezistans tipidir. Bunların dışında ayrıca ambalaj ve paketleme makinalarının çenelerinin ısıtılmasında, su, yağ ve korozif likitlerin ısıtılmasında tercih edilen yüksek kalitede Rezistans tipidir. Yüksek wattlı fişek rezistanslar, elektrikli ısıtma gerektiren küçük alanlarda ve kalıplarda yüksek wattlarda kullanılarak güçlü ısıtma oluştururlar, bu sayede ağır şartlar gerektiren çalışma koşullarında mükemmel ısı sağlarlar. Bu rezistanslar, teliyle birlikte boru kılıfı arasındaki magnezyum oksit tozunun ince olmasından dolayı ısı çok hızlı bir şekilde ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca bu sistemde oluşan ısı son derece verimli olup, çok az bir enerji kullanarak yüksek bir ısı elde edilebilen bir sistemdir. 

Teknik Bilgiler

Fişek Tip Rezistanslar endüstriyel alanlarda sıkça tercih edilen rezistans çeşitlerindendir. Kauçuk ve plastik işleme, gıda, kimya, ahşap ve daha pek çok farklı alanda sıkça kullanılan fişek rezistanslar, son zamanlarda sıkça tercih edilen ürünler arasındadır. Farklı wattlarda üretilmiş olan rezistanslar gerek kalitesi gerekse kolay entegre olabilmesiyle müşterilerimizin beklentilerin rahatlıkla karşılamaktadır. Kolay monte edilebilir özelliklere sahip olan fişek rezistans fiyat-performans açısından kullanıcılarını oldukça memnun etmektedir. 

Fişek Model Rezistanslar, boru çapları 4 mm’den 31,5mm’e kadar üretilebilmektedir. Boy ölçüsü minimum 30 mm’den başlayarak 5000mm’e kadar üretilebilmektedir. Bunun dışında 90 °C bükümlü olarak L tipli, dirsekli, Küplü dirsekli, Çelik Örgülü Zırhlı, Spiral Zırh Korumalı, rakorlu, flanşlı, manşonlu olarak üretilebilmektedir. Fişek Rezistanslar, diğer rezistansların normal değerlerine göre, 80/20 krom nikel rezistans teli kullanılarak, maksimum değerlerde aynı eşitlikte ve sık aralıklarla sarılarak üretimi gerçekleştirilmektedir. Fişek rezistanslarda kullanılan magnezyum oksit sayesinde eşit bir ısı dağılımı sağlanmaktadır. Dış muhafaza olarak standart CR-NI 304 kalite (paslanmaz) boru kullanılarak imalat gerçekleştirilmektedir. Üretilen fişek rezistansların elektrik kablolarında Avrupa (Fransız NTSE 3000 (350 C) elyaf örgülü saf nikel kablolar kullanılmaktadır. Fişek Rezistanslarda standart kablo boyları 25 cm olmakta olup, istenildiği takdirde kablo boyları istenilen ölçülere göre uzatılabilmektedir. 

Bu rezistanslar uygulama yerine göre birçok seçenekte paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretimi gerçekleştirilmektedir. Bunların dışında paslanmaz çelikten de üretim yapılabilmektedir. Son geliştirilen teknoloji ile borulu fişek tip rezistansların üretimi de kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Yassı borulu Fişek Tip Rezistanslar yaygın olarak çeşitli likitlerin ve yatay plate ve preslerin ısıtılmasında kullanılmaktadır. 

Yüksek wattlı fişek rezistansların parçaları ısınmanın gerekli olduğu ortamlarda ve kalıplarda güçlü bir ısındırma oluşturmaktadır. Bu sayede özellikle yüksek ısı gerektiren endüstriyel çalışma şartlarında mükemmel ısının elde edilmesini sağlar. 

Ürün Sipariş Formu

  ETİKETLER: , ,
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?