trende

Kelepçe Rezistanslar

Kelepçe Rezistanslar
24.11.2021
725

Kelepçe Rezistanslar; yüksek ısı derecesine sahip ortamlarda kullanılabilen rezistanstır. Farklı çalışma alanlarında sıkça kullanılan Bu rezistanslar 800 dereceye kadar yüksek dayanıklılık gösterilen ürünlerdir.  Kelepçe Tip Rezistans ürünlerimiz, alüminize çelik ya da özel galvanizden üretilmektedir. Genleşme ve esneme sorunlarına karşı da son derece dayanıklıdır. Kelepçe Rezistans modelleri dayanıklı yapısı sayesinde genellikle ağır sanayi endüstrisinde tercih edilmektedir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan kelepçeli rezistanslar işlevsel özelliklerine göre farklı şekil ve modellerde üretilebilmektedir. 

Teknik Bilgiler

Yüksek kalitede üretilen Kelepçe Isıtıcılar yüksek ısı gerektiren çalışma uygulamaları ve alanları için üretilmektedir. En yüksek sıcaklık derecelerinde de rahatlıkla kullanılan Kelepçe Isıtıcılar farklı kullanım alanlarına hitap etmeyi başaran ürünler arasında yer almaktadır

Kelepçe Isıtıcılar çalışma prensipleri temel alınarak 3 farklı modelde üretilmektedir:

Mika Yalıtımlı Kelepçe Rezistanslar

Mika yalıtımlı Kelepçe Rezistans modelleri çalışma sıcaklığı 300°C kadar olan alanlarda özellikle ekstrüder ,enjeksiyon tipi plastik makinelerinde plastik hammaddenin şekillendirilmesi ve projelendirimesinde verimli biçimde kullanılmaktadır. Buna ilaveten yine birçok boru hattının değişik ebatlarda ki tankların ısıtılmasında ‘da yaygın biçimde kullanılmaktadır. Mika Yalıtımlı Kelepçe Rezistanslar uygun maliyeti sebebi ile endüstriyel alanlarda sıkça kullanılmaktadır.

Seramik Kelepçe Rezistanslar

En dayanıklı kelepçe rezistans türlerinden biri olan Seramik Kelepçe Rezistanslar 650°C sıcaklığa kadar olan uygulamalarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Seramik Rezistansların bu denli yüksek ısıya ulaşabilmesini sağlayan en önemli özelliği içerisinde direnç telini yalıtmak amaçla kullanılan steatit alaşımlı seramiklerdir. Seramik Kelepçe Rezistansların başlıca kullanım alanları; plastik hammaddenin şekillendirildiği ve erimiş halde akışın sağlandığı Bunların dışında seramik Kelepçe Rezistanslar yüksek sıcaklık gerektiren ve ufayüksek güç gerektiren dıştan sıkmalı olarak boru hatlarının, çeşitli tankların ısıtılmasında ve özel projelerde sıkça kullanılmaktadır. Seramik Kelepçe Rezistansların enerji çıkışları, Klemensli – Kapalı Kutu Klemensli – Kablolu – Ütü fişi çıkışlı olarak üretilmektedir.

Kelepçe Rezistans Modelleri

Dış kılıf olarak paslanmaz çelik içine uygulanan ince kesitli kapalı devre üretim tekniği ile imal edilen kare tipi ya da yassı dikdörtgen tipi boru ısıtıcılar yerleştirilerek üretilebilmektedir. Bu tip rezistans modelleri kapalı devre bir sistem içerdiği için nem, buhar, rutubet ve sıvı akışkanlığı olan mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu ürünlerin yukarıda ki handikap nedenlerden dolayı arıza ihtimali oldukça düşüktür. Buna ek olarak bu tarz Kelepçe Rezistans modelleri maksimum 500 °C ısıl ortamı bulunan alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.


Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?