trende

Flanşlı Rezistanslar

Flanşlı Rezistanslar
24.11.2021
741

Flanşlı rezistanslar; basınçlı ya da basınçsız depo ile tanklara özel olarak kullanılan rezistans çeşididir. Bu ürünler tanklar ya da depolarda yer alan sıvı ile gazları ısıtmak amacıyla kullanılır.  Yüksek kW ihtiyaç olan uygulamalarda etkili çözümler vadetmektedir. Flanşın önünde normal ya da sızdırmaz enerji kutusu monte edilir.  Elektrik bağlantısı ise yüksek amperli klemens ya da baralar yardımıyla elde edilmektedir. Flanşlı Rezistanslar elektrikli ev aletleriyle birlikte endüstriyel makinelerde de kuru olarak 500 derecenin üzerine çıkmayan fırınlarda da kullanılır. Ayrıca likit maddelerin ısıtılmasında da tercih edilebilen bir üründür.  Bu ürünler farklı ihtiyaç ve kullanım amaçlarına göre siparişe özel ebat ve güçlerde üretilebilmektedir. 

Teknik Bilgiler

Flanşlı rezistanslar endüstriyel alanlar başta olmak üzere birçok makine ve malzemede kullanılmaktadır. Bu ürünler farklı maddelerden üretilmektedir.  İhtiyaca bağlı olarak krom, bakır, pirinç, demir, cam ya da titanyum gibi malzemeler üretiminde kullanılmaktadır. Kullanılacak malzemeler hangi amaçla kullanılacağı gibi durumlara göre değişmektedir. 

Flanşlı olarak tasarlanan rezistanslarda adaptör çıkışı da farklı şekillerde tasarlanabilir. Adaptör çıkışı olarak kablo çıkışlı, soket çıkışlı ya da vida çıkışlı olarak üretilebilir. Burada tercih tamamen müşteriye aittir. İsteğinize bağlı olarak farklı çıkış uçlarında üretilebilir. 

Flanşlı Rezistanslar sıklıkla elektrikli ev aletlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca 500 dereceyi aşmayacak olan fırınlarda da kullanabilirsiniz. Likit maddeleri ısıtacaksanız tercihinize bağlı olarak CrNi borulu, çelik borulu ya da bakır borulu olarak tercih edebilirsiniz. 

Bu rezistanslar su ısıtma ya da yağ ısıtma gibi ortamlarda da kullanılabilmektedir.  Bu sıvıların bulunacağı tank ya da depolarda da kullanılabilir. Depo ya da tankta tercih edildiğinde basınçlı ya da basınçsız ortam fark etmeksizin kullanılabilir. 


Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?