trende

Seramik Rezistanslar

Seramik Rezistanslar
04.06.2020
983

Seramik Rezistanslar, uzun dalga boyunda infared ışıma yapan verimli, dayanıklı rezistans çeşitlerindendir. Seramik Tip Rezistanslar çok farklı endüstriyel ve mühendislik uygulamalarında kullanılmaktadır. Termoform tavaları, paketleme endüstri, boya kürleme ve kurutma, baskı kurutma, ön ısıtma gibi etkin olarak dış ortam ısıtması ve infrared saunalarda kullanılmaktadır. Çok yüksek ısıyı yayabilen bu rezistanslar yüksek ısıyı geçirdikleri için oldukça uzun ömürlüdürler. Bu rezistanslar ısıyı hızlı bir şekilde ve aynı anda tüm alana yayma özelliklerinden dolayı kolay ısınma sağlamaktadır. 

Teknik Bilgiler

 Bu tip rezistanslar, infrared teknolojisi ile yıllardan beri değişik boyutlarda kolaylıkla üretilebilmektedir. Bunun dışında diğer daha az tercih edilen ölçüler ise 245*100 mm – 100*100m – 122*122 mm ve 60*60mm’dir. Özel formüle edilen gövde hamurları sayesinde 750 santigrat dereceye kadar çıkabilen seramik düz rezistansların FFE modelleri ile 1000 watt güç elde edebilmeniz mümkündür. Düz bir gövde yüzeyi olan ve homojen infrared dağılımı elde edebileceğiniz seramik tip rezistanslar uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz dayanıklılığa sahiptir.

Kızılötesi seramik yayıcılar vasıtasıyla çalışabilen seramik düz rezistansların seramik gövdeye gömülü olan katı dökme öğeleri güvenilir bir çalışma imkanı elde edebilmenizi sağlar. Düz katı yakıtlı olan ısıtıcı gövde kısımları farklı uygulamalar için farklı ışıma çıktılarılarıda bulunmaktadır.

Bu tip rezistanslar güneş ısısına yakın ısıyı sağlar. Elektrikten edindiği enerjiyi kısa süre içinde ısıya dönüştürme yeteneğine sahip olan seramik düz rezistanslar uzun ömürlü olan rezistanslardır.

Seramik Tip Rezistanslar temel olarak iki değişik şekilde üretilmektedir. En yaygın ve en bilineni yarı kavisli modeldir. Diğer bir şekil ise daha az tercih edilen düz şekilli ve düz yüzeyli seramik rezistanslardır. 

Bu rezistans modelleri boyutlarına göre 125 W ile 1000 W arasında üretilebilmektedir. Besleme gerilimleri ise yaygın olarak 230 V ve 400 V’dur. 

 Bu tip rezistansların başlıca Kullanım alanları ; küp şeker makinaları , plastik vakum ambalaj makinaları, thermoforming makinaları, tekstil, baskı ve boya kurutma, oto boya kurutma sistemleri, endüstriyel fırınlar ve IR kurutma panelleridir.


Ürün Sipariş Formu

  ETİKETLER: , ,
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fatih Avcı
  Fatih Avcı
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?